Whatsapp x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız

Göcek'de Mavi tur ile kendinizi Hayatın Mavisine bırakın!

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı turistik bir tatil beldesi olan Göcek, Dalaman ilçesi sınırlarında yer almaktadır.

Yeşil ve mavinin kucaklaştığı Göcek, yaz aylarının tercih edilir en güzel yerlerinden biridir. Koylarının sunduğu doğal güzellik, kumsalların ince kumu, denizin mavi suları ve çam ormanlarının yeşilliği, huzur ve dinlenmenin farklı boyutlarını sunmaktadır.

Güllük Koyu, Dalyan, Fethiye, Yörük Müzesi, Bedri Rahmi Koyu ve Panço Koyu gibi doğayla bütünleşen noktalarında vakit geçirebilirsiniz.

Turizm dünyasınca bilinen ve tercih edilen bir belde olduğundan Göcek’te sosyal etkinlik adına her şeyi bulabilirsiniz. Restoran, kafeterya, otel, eğlence merkezleri, alışveriş merkezleri ve etkinlikler adına kurulan alanlar. Her biri, tatil günlerinin mükemmel geçmesini sağlayacaktır. 

Batısı Akdeniz, kuzey batısı Dalaman İlçesi, kuzeyi Gökçeovacık doğusunda ise İnlice Mahallesi yer almaktadır. Mavi Tur yolculuklarının rotalarından biri olan Göcek, konumu, coğrafi yapısı, sosyal alanları, sahil ve kumsallarıyla mükemmel bir destinasyondur.

Berrak denizinin masmavi görünümü ile çam ormanlarının yeşilin her tonu ile çevrili olan tatil beldesi, dünya turizmi adına önemli bir noktadır. 

Devamı

Göcek için kiralanabilir ( 14 Tekne )

Göcek: Ulaşım Bilgileri

Göcek, ulaşım açısından odlukça olumlu bir noktada yer almaktadır. Fethiye Uluslararası Havalimanı’nı kullanarak ilçeye ulaşabilir, buradan Mavi Tur personellerimiz eşliğinde, gitmeniz gereken noktaya kadar gidebilirsiniz.

Karayolu ile ulaşmak isteyenler ise Türkiye’nin dört bir yanından Fethiye’ye sefer düzenleyen otobüslerle ilçeye gelebilir, buradan da Göcek’e ulaşabilirler. 

Göcek: Tarihi

Muğla-Fethiye yolu üzerinde, Dalaman sınırlarında yer alan Göcek, adını burada yaşayan göçebe halkının “Haydi, Göcek” demelerinden aldığı bilinmektedir. Köyün ismi 1928 Ankara dizelgesinde “Köycek İskelesi” olarak geçmektedir.

Bölgenin tarihi, M.Ö yıllarına kadar uzanmaktadır. Yaşamın başladığı ilk günden bugüne kadar çok sayıda egemenlik buradan gelip geçmiştir. Romalılar, Bizanslılar, Selçuklar ve son olarak Osmanlı egemenliği buradan geçerek bölge Türk topraklarına dahil edilmiştir. 

Göcek: İklim Bilgileri

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Göcek, yaz aylarında sıcak ve ılımandır. Kış aylarında ise yağışlı geçmektedir. Yaz aylarında sıcaklık ortalaması 30-45°c arasında değişmektedir. 

Göcek: Hangi Sezon Gidilir

Akdeniz iklimine sahip olan Göcek, turizm dünyasının en çok tercih ettikleri, Haziran aylarının başı ile Eylül ayının sonları arası tatil için en iyi zamandır.

Sıcaklık derecesinin yüksek olmasına karşın nem oranının düşük olması, bu dönemlerin Mavi Tur yolculukları ve yaz tatili için ideal zamanlar olmasını sağlamaktadır. 

Tekne önerisi ister misiniz?