Whatsapp x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız

Gökova Akyaka'da Mavi tur ile kendinizi Hayatın Mavisine bırakın!

Koyları ile ünlü olan Gökova, denizin serinletici keyfini yaşamak için en ideal yerlerden biridir.

Doğal güzellikleri, antik kentleri ve sahilleri ile tatil süresi boyunca keyifli zaman geçirebileceğiniz tatil beldesinde, Mavi Yolculuk turları ile görebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Akbük Koyu, İngiliz Koyu, Çınar Plajı, Değirmenbükü, Sakartepe, Küfre Koyu, Azmak Nehri ve Akyaka Plajı, tur boyunca görebileceğiniz noktalardır.

Tarihi yerlerinde zaman geçirmek isteyenler de yine Gökova’nın güzelliklerine hayran kalacak, tatil zamanlarını en iyi şekilde değerlendirme ayrıcalıklarına sahip olacaklardır. 

Devamı

Gökova için kiralanabilir ( 0 Tekne )

Gökova: Ulaşım Bilgileri

Gökova, ulaşım açısından herhangi bir sorunu olmayan bir noktada yer almaktadır. Türkiye’nin her yerinden otobüs şirketleri, Muğla’ya gelmektedirler. Buraya geldiğinizde, şehir içi minibüsleri ile Ula’ya buradan da Gökova’ya ulaşabilirsiniz.

Hava yolunu tercih edenler için de yine alternatif seçenekler bulunuyor. Gökova’ya en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı’dır. Dalaman Havalimanı, Gökova’ya 64 km. uzaklıkta yer almaktadır. 

Gökova: Tarihi

Tarihi kaynaklarda yer aldığına göre Gökova (Akyaka), antikçağlara kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. İnsan yaşamının başladığı günden bu yana birçok uygarlığın gelip hüküm sürdüğü Gökova, yakın zamanlara kadar küçük bir balıkçı köyü idi.

Turizm dünyasının buraya yönelmesinden sonra gözde turistik beldelerden biri haline gelen Gökova, 1970’li yıllardan sonra daha fazla tanınmış ve kapılarını dünya turizmine açmıştır. 

Gökova: İklim Bilgileri

Akdeniz iklimine sahip olan Gökova’da yaz aylarında sıcaklık ortalama 25-40°c civarlarında seyretmektedir. 

Gökova: Hangi Sezon Gidilir

Daha çok yaz aylarında Mavi Tur yolculuklarının başladığı dönemlerde tercih edilen Gökova için en uygun zaman Haziran-Eylül ayları arasıdır. Sıcaklık, bu dönemlerde 40°c’ye kadar ulaşabilmektedir. Akdeniz ikliminde kalması Gökova’nın yaz dönemlerinde sıcaklığın yüksek olmasına karşın serin olmasını sağlamaktadır. 

Tekne önerisi ister misiniz?