Whatsapp x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız

Kemer'de Mavi tur ile kendinizi Hayatın Mavisine bırakın!

Kemer, Akdeniz kıyısında, Antalya'ya 40 kilometre uzaklıkta olan bir ilçesidir.

Akdeniz kıyılarında yer alan Antalya'nın 40 km. uzaklığında yer alan Kemer, turizm dünyasının son zamanlarda üzerinde en çok durduğu yerlerden biridir.Doğal güzellikleri ve tarihi yerleriyle dolu bir ilçe olan Kemer, tatil süresi boyunca ve Mavi Tur yolculukları kapsamında görülmesi gereken en güzel yönleriyle misafirlerini ağırlamaktadır.

Tarihi yerlere karşın bir de modern yapılanması, sahilleri, koyları, restoranları, alışveriş merkezleri ve kafeteryaları da yine Kemer’in cazibesini arttıran yönlerdir. Tekirova’da Phaselis Antik Kenti, Tahtalı Dağları, Olimpus teleferik, Göynük’te Göynük Kanyonu, Moonlight Park, Dinopark, Folklorik Yörük Parkı, Beydağları Olimpos Sahil Milli Parkı, Dolphinarium Kemer, Tekirova Ekolojik Doğal Parkı gibi tarihi ve doğal güzellikleri Mavi Tur yolculuğu boyunca keşfe çıkabilirsiniz. 

 1980’li yıllara kadar da küçük bir köy iken, bu dönemden sonra parlayan yıldızıyla dünya turizminde yer edinen tatil beldelerinden biri oldu. Önce köy iken rağbetin yükselmesiyle kasaba, 1991 yılına gelindiğinde ise Antalya’nın güzide ilçelerinden biri oldu.

Toros Dağları’nın eteklerinde, 52 km. boyunca uzanan Kemer, doğal güzellikleri, denizin mavisi ve çam ormanlarının yeşiliyle çevrili bir ilçedir. Sahil ve kumsalının güzelliğinin yanında tarihi yerlere de sahip olan ilçe, Mavi Tur yolculuklarında bir noktadır. 

Devamı

Kemer için kiralanabilir ( 1 Tekne )

Kemer: Ulaşım Bilgileri

Kemer’e ulaşmak için öncelikle Antalya’ya uğramak gerekiyor. Antalya Havalimanı, ilçeye 57 km. mesafede yer almaktadır. Havalimanına, Türkiye’nin tüm illerinden sefer yapılmaktadır.

Farklı bir alternatif kullanmak isteyenler ise biletbayi.com'dan otobüs bileti alarak Kemer’e ulaşabilirler. Türkiye’nin tüm illerinden Kemer’e sefer düzenleyen otobüs firmaları bulunmaktadır. 

Kemer: Tarihi

Tarihi M.Ö 690 yıllarına kadar uzanan Kemer’de ilk yerleşim yeri Phaselis antik kenti M.Ö. 690 yılında I. Oleios tarafından kurulduğu bilinmektedir. Şehir, yaşama elverişli olduğu günden sonra sürekli el değiştirmiş ancak önemli bir liman kenti olma özelliğini hiçbir zaman yitirmemiştir.

Romalılar, Bizanslılar, Selçuklar ve Osmanlılar tarafından kente egemenlik kurulmuş ve daha sonrasında Türkiye toprakları olarak kalarak günümüze kadar gelmiştir. 

Kemer: İklim Bilgileri

Kemer, yılda ortalama 300 gün kadar güneş gören bir ilçedir. Buna göre 8 ay boyunca ilçede tatil yapılabilmektedir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu ilçede deniz suyu sıcaklığı kış aylarında 10-12, yaz aylarında 27-29 ºC’dir.

Kemer: Hangi Sezon Gidilir

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Kemer’de yaz aylarının başlangıcı ile sonbaharın başlangıcı arasındaki zaman dilimi tatil için en ideal zamanlardır. Yani Haziran başı ile Eylül aylarının sonlarına kadar Kemer’de tatil yapmak mümkündür. 

Tekne önerisi ister misiniz?